Якщо не брати до уваги заводські браки, то найчастіше холодильники виходять з ладу через неправильну установку і експлуатацію.

Установка: холодильник повинен бути встановлений на відстані від стіни і інших кухонних приладів і якнайдалі від плити. Поради по установці найбільш повно описані в інструкції з експлуатації до холодильника, але їй зазвичай нехтують. Хоча саме через те, що навколо холодильника недостатньо вільного простору для нормальної циркуляції повітря зазвичай виходить з ладу система охолодження і мотор-компресор.

Експлуатація: при правильному догляді холодильник потрібно розморожувати і мити. Відсутність такої профілактики може викликати засмічення системи зливу талої води і поломку морозильної камери. При правильній експлуатації холодильник прослужить вам довго і без поломок, і вам дуже довго не буде потрібно ремонт холодильника на дому.

Засмічення системи відтаювання холодильника усувається в більшості випадків самостійно, якщо ви його вчасно виявили.


Опис несправностей

Слід розуміти, що в сучасних моделях холодильників електронне управління влаштовано так, що при виході з ладу одного елемента або вузла холодильник повністю перестає працювати. Тому зовнішні ознаки несправності можуть вказувати на поломку одного вузла, а насправді вузол не функціонує через поломки іншого елемента.

Точне визначення несправності і вузол, який підлягає заміні, можна встановити тільки при діагностиці холодильника перед ремонтом на дому.

Поломка: не працює холодильна камера
Причина: вийшов з ладу терморегулятор, забита система циркуляції фреону або витік холодоагенту

Поломка: недостатньо холоду в холодильній камері
Причина: відмова таймера відтайки, нагрівача, датчиків або вийшла з ладу електронна схема управління, або замерзла камера через незачинені двері холодильника

Поломка: холодильник не включається
Причина: Якщо світла в холодильнику немає, то перевірте цілісність мережевого шнура. Якщо ж світло є, але мотор не працює, то вийшла з ладу одна з електронних схем управління, пускозахисне реле, мотор-компресор або автоматика.

Поломка: морозилка не морозить
Причина: розгерметизація морозильної камери, вихід з ладу терморегулятора, розгерметизація системи охолодження / витік холодоагенту, засмічення капілярної трубки. У холодильниках з системою No Frost причиною можуть бути також вихід з ладу електрообігрівача, таймера або вентилятора.

Поломка: холодильник сильно шумить
Причина: поломка двигуна-компресора або поломка підвіски мотора, чіпляння вентилятором льоду в камері

Поломка: холодильник не відключається
Причина: холодильник може працювати безперервно через перегрів, через неправильну установку (недостатня вентиляція корпусу), або високої температури в приміщенні. Рекомендуємо виставити регулятор охолодження в мінімальне положення, після перевірити працездатність, а вже потім викликати майстра.

Поломка: вода в холодильнику
Причина: засмічення системи зливу талої води або вихід з ладу терморегулятора