Вибір холодильника завжди ставить багатьох людей в глухий кут. Різноманітність сучасного асортименту вражає людей, які вирішили придбати такий важливий побутовий прилад.

Вибір холодильника базується на кількох характеристиках. Розглянемо їх більш детально.
Класифікація холодильників в залежності від їх розміщення

Тут необхідно врахувати, що ці побутові прилади бувають окремо стоять і вбудовувані.

Окремо стоять хороші тим, що їх розміщення не потребує особливих умов, а також їх вибір набагато ширше, ніж вбудованих. Ремонт холодильників в цьому випадку зробити також набагато легше.

Вбудовувані прилади створені для того, щоб гармонійно вписати цей досить громіздкий об’єкт в загальний стиль кухні. В цьому випадку холодильник повністю ховається в меблевий гарнітур, що має на увазі наявність оного відповідного розміру.
Конструкція і розміри

Вибираючи розмір, необхідно врахувати кількість осіб в сім’ї, висоту, а особливо ширину дверей в під’їзді і квартирі, так як холодильник повинен не тільки гармонійно вписатися в вашу кухню, але і пройти в дверний проріз. Особливо це актуально для широких холодильників типу Side-by-Side.
Кількість дверей холодильника

Бувають холодильники декількох типів:

Однодверні. Це невеликі варіанти для парубоцьких квартир, готелів і дач. Вони мають внутрішню невелику морозильну камеру, що якраз досить для тимчасового користування.
Дводверні. Стандартні варіанти холодильників, де морозильна камера має окрему дверцята і може перебувати, як зверху, так і знизу. Деякі такі холодильники мають ще додаткову зону свіжості, яка є помітним бонусом при зберіганні фруктів і овочів (до 180 діб), м’яса (до 7 діб), молочних продуктів (до 30 діб).

Корисний об’єм холодильника

Це наступний критерій вибору, який має на увазі співвідношення розмірів холодильної та морозильної камер. Деякі господині люблять багато запасів заморожувати, а деяким важливіше холодильна камера.
Клас енергоспоживання холодильника

Цей параметр істотно впливає на ціну, але варто задуматися про покупку більш дорогого варіанта, так як економія електроенергії в майбутньому виправдає всі витрати. Шкала варіюється від А ++ до G, від найменшого споживання електрики до найбільшого.
Кліматичні умови експлуатації

Цей параметр ще називається кліматичним класом холодильника. Чотири цих класу залежать від температури і вологості повітря. Отже:

Клас N підходить для помірного клімату і t = +16 – + 32 ° С;
Клас SN – для холодного помірного клімату, t = +10 – + 32 ° С;
Клас ST переважно важливий у вологому тропічному кліматі і t = +18 – + 38 ° С;
Клас T підходить для сухого тропічного клімату і t = +18 – + 43 ° С.

Компресори холодильника

Циркуляція охолоджувальної речовини в герметичній системі залежить від компресора.

Однокомпресорні холодильники розподіляють холод від загального охолоджуючого контуру, як на холодильну камеру, так і на морозильну. Двохкомпресорні мають два компресора для незалежного охолодження цих одиниць. Це зручніше для розморожування і установки різних режимів.
Системи охолодження і розморожування

Бувають статична, вентильована система і No Frost. Остання є найкращою, так як запобігає утворенню льоду і інею на внутрішніх поверхнях.

Інші характеристики, такі як наявність додаткових поличок, вибір механічного або електронного управління холодильником і т.д. є опциональнимі.